OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane w wypominkach i za wszelkie dobro.
  2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To również ostatnia niedziela roku kościelnego, dlatego po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Jezusowego.
  3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.. Po Mszy św. spotkanie z ich Rodzicami.
  4. Formularze do wypominek są wyłożone z tyłu kościoła. Nowe wypominki roczne będą odmawiane od I niedzieli Adwentu.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent, który jest początkiem nowego roku liturgicznego.
  6. Za tydzień zostanie poświęcony opłatek na stół wigilijny, który będziemy mogli – z powodu – epidemii -odbierać z kościoła i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
  7. Przewodniczący Episkopatu zwraca się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty { do puszki po Mszach św.} zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
  8. Przypominam, że w kościołach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult.
  9. Intencje mszalne.
  10. Wszystkim Gościom i Parafianom, życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.